0
Export

Açık 2 Cevaplar 213 Gösterim
Primavera'da hazırladığım iş programını excel'e aktardığımda, bazı aktiviteler (aktivitelerin Id numaraları, isimleri ve WBS leri farklı olmasına rağmen) primavera'da bulundukları sırada excel sayfasında görünmüyor (kaymalar oluşuyor). Bunun nedeni ne olabilir ?

2 Cevaplar

0
Bülent Bey,

Sağlıklı çözüm açısından, primavera arayüzü halini ve excele aktardıktan sonraki görüntüleri sitede gösterebilir misiniz..

Saygılarımla,
(2.2k puan) tarafından cevaplandı
0

Gürkan bey,

AST1060, TST1000, TSTK1000, .... ASTK1000 olan kısma kadar ciddi kayma var. Normalde kodlama AST1000, AST1100, AST1020... şeklinde düzenledim, (bu düzenTST, TSTK, ASTK ve diğerleri içinde geçerli) fakat bu sırayla excelle import edilmedi... Aynı şekilde kendi içinde düzenli olmasına rağmen WBS sıralamasıda da hatalar mevcut... örneğin fizibilite, mobilizasyon, hafriyat, kaba yapı, ince yapı şeklinde düzenlememe rağmen, excel sayfasında hafriyattan sonra ince yapı aktivitelerini görüyorum.

Yardımlarınız için çok teşekkürler

(870 puan) tarafından cevaplandı
2Yorumlar
(12.8k puan) tarafından yorumlandı
Merhaba Bülent bey,

Excele aktarırken seçilen template üzeride filtre şeklinde sort etme kısmı var. Oradan WBS lerin sıralamasıyla aldırabilirsiniz. Bu şekilde en azından büyük kaymaları yaşamazsınız diye tahmin ediyorum.

Saygılarımla
(870 puan) tarafından yorumlandı
Mesut bey,
Cevabınız için çok teşekkürler.

Dediğiniz gibi template üzerinden wbs ve/veya activity id olarak sort edilince, aktiviteler kendi içinde id numaralarına göre doğru sıralanıyor, fakat WBS yi P6 da yaptığım sıralamaya göre export etmeyi başaramadım... onlarca farklı yol denetim ama WBS p6 daki şekliyle export olmadı. WBS deki bu kaymalar programı hazırlarken yaptığım bir hatadan mı kaynaklımı, yoksa sürekli karşılaşılan programsal bir hatta mı?
...